Ekologia

Ekologia
To, na czym chcę opierać moją firmę, to ekologia. Poprzez to rozumiem zdrowe i bezpieczne rozwiązania, ochronę środowiska  oraz jak największy komfort życia i pracy.

Z mojego doświadczenia wynika, że ekologiczne i nowatorskie pomysły sprzyjają oszczędnemu gospodarowaniu nieruchomością. Przykładem jest szczegółowe monitorowanie zużycia wody, energii, odpowiednia i przede wszystkim łatwa i czytelna segregacja śmieci oraz wymiana oświetlenia. Wszystko to  w ostatecznym rozrachunku  przekłada się na realne zyski dla Wspólnoty – czyli dla Państwa. Zachęcam także do korzystania z systemu zbierającego deszczówkę do podlewania zieleni oraz nowatorskiego aranżowania ogrodów.  Wszystko po to, aby obniżyć rachunki, jednocześnie dbając o środowisko – czyli o Państwa dom i otoczenie.

Rozwiązania ekologiczne są dla nas standardem. Dbałość o środowisko wyrażamy w naszej codziennej pracy. Aktywnie dążymy do wdrażania rozwiązań mających na celu dbałość o zdrowie i komfort życia codziennego. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania ekologiczne nie zawsze muszą być niezwykle kreatywne.

Jak dbamy o ekologię? Siedem zasad.

 

1.   Optymalizacja zbędnego papieru!

Ograniczamy ilości zużywanego papieru wysyłając korespondencję do mieszkańców
w formie elektronicznej. W przypadku spraw urzędowych korespondencja prowadzona jest sposobem tradycyjnym (forma papierowa).

 

2.   Optymalizacja zbędnego ciepła!

Modernizujemy budynki, które nie spełniają współczesnych standardów energooszczędności, ograniczając zapotrzebowania budynków na ciepło (ocieplenie budynku, modernizacja systemu ogrzewania). Współpracujemy z firmami w pozyskaniu środków na inwestycje termomodernizacyjne, które ograniczają zużycie ciepła
w budynkach, znacznie obniżając koszty.

 

3. Optymalizacja zbędnego prądu!

Przy remontach instalacji elektrycznych na terenie zarządzanych przez nas nieruchomości proponujemy zastosowanie rozwiązań ograniczających zużycie energii elektrycznej (a tym samym kosztów), przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania nieruchomości oraz bezpieczeństwa. Przekonujemy mieszkańców do rezygnacji ze starych energochłonnych systemów oświetleniowych i zamiany na nowoczesne systemy energooszczędne typu LED.

 

4.   Optymalizacja zbędnej wody!

Preferujemy zastosowanie systemu opomiarowania zużycia wody ze zdalnym odczytem połączonym ze stałym monitoringiem zużycia mediów. W ten sposób błyskawicznie reagujemy na ewentualne awarie zapobiegając marnotrawstwu wody.

 

5.   Optymalizacja zbędnych środków czystości!

Dostosowujemy zakresy usług na nieruchomościach do rzeczywistych potrzeb ograniczając zużycie środków czystości czy materiałów konserwacyjnych. Oszczędzamy środki finansowe, zużywanych niepotrzebnych środków czystości, których wyprodukowanie niesie za sobą konsekwencje dla środowiska naturalnego.

 

6.   Optymalizacja zbędnej soli!

Wyeliminowaliśmy użycie chlorku sodu, czyli popularnej soli drogowej stosując chlorek wapnia. Zastosowanie takie jest nieco droższym rozwiązaniem, ale za to w dużo mniejszym stopniu szkodzi środowisku naturalnemu, roślinności, obuwiu i odśnieżanym nawierzchniom. Preferujemy również najbardziej ekologiczne rozwiązanie jakim jest używanie samego piasku lub żwiru.

 

7.   Optymalizacja środowiska pracy!

Optymalne wykorzystujemy posiadaną przestrzeń biurową dostosowując się do rosnących oczekiwań pracowników. Możliwość pracy zdalnej zachęca do zmieniania otoczenia
w zależności od potrzeb, dlatego rozwiązania biurowe są elastyczne i zapewniają dostęp do funkcjonalnej przestrzeni dopasowanej do wykonywanych zadań. Nasza firma bardzo szybko się rozrasta a nasze potrzeby biznesowe wykraczają poza mkw. w istniejących obiektach. Optymalizacja wymaganej dodatkowej przestrzeni minimalizuje wpływ ekspansji naszej działalności na środowisko.

 

Ekologia optymizuje koszty wpływając na nasz komfort życia codziennego.