Zapomniane zabawy dla dzieci

Home / Z życia wspólnoty / Zapomniane zabawy dla dzieci
Zapomniane zabawy dla dzieci

Zachęcamy Wspólnoty do przeznaczania miejsc na ich terenie do zabaw dla dzieci. Nie chodzi tutaj tylko o place zabaw (które zazwyczaj instalują już na początku deweloperzy), ale także o proste rozwiązania, które mogą sprawić radość nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Najważniejszy element to kawałek chodnika. Na nim dzieci mogą rysować kredą, czy też bawić się w klasy. Wiemy, co Państwo pomyślą – jakie dzieci teraz rysują na chodnikach. Otóż jeżdżąc po różnych wspólnotach coraz częściej zauważamy, że kreda powraca do łask. Wystarczy tylko upewnić się, że jest ona łatwa do zmycia (są nawet specjalne kredy do chodników!) i resztę można pozostawić wyobraźni dziecka.

Gra w piłkę – to często zmora niejednej wspólnoty. Z jednej strony są dzieci, które po prostu chcą się bawić, z drugiej dorośli, którzy boją się zbitych szyb i uszkodzonych samochodów. Zachęcamy Państwa do wydzielania miejsc, w których można grać w piłkę bez ryzyka powstania szkód. Z jednej strony uczy to dzieci odpowiedzialności, z drugiej pomaga też rodzicom mieć na nie „oko”.

Skoro mowa o zabawie, to nie zapominamy też o dorosłych! Poza ławeczkami, z których mogą obserwować bawiące się ich pociechy, zachęcamy także do instalowania np. stolików do szachów. Na rynku są różne wersje, wiele z nich do zamontowania na stałe. Kto wie, być może właśnie na Państwa osiedlu pojawi się przyszły geniusz szachowy, który gry uczył się od dorosłych na takim właśnie stole?