Jak zmniejszyć rachunki za prąd we wspólnocie?

Home / Artykuły / Jak zmniejszyć rachunki za prąd we wspólnocie?
Jak zmniejszyć rachunki za prąd we wspólnocie?

To wbrew pozorom proste. Wymaga tylko przyjrzenia się temu, jak korzystamy z prądu. A robimy to co chwilę, nawet o tym nie wiedząc.

ŻARÓWKI LED 

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, która pomoże obniżyć rachunki, to montaż żarówek LED. Są one droższe niż zwykłe ale po pierwsze, służą znacznie dłużej, a po drugie – są bardziej przyjazne dla środowiska. Poza tym jakość światła jaką dają, jest lepsza od starych żarówek. Długoterminowo zwracają się z nawiązką. Poza tym, technologia umożliwia dobranie odpowiedniego światła dla pomieszczenia, korytarza czy przejścia. Poza tym, dostępne aplikacje umożliwiają kontrolowanie światła z telefonu – nawet gdy nie ma nas w domu. 

CZUJNIKI RUCHU I STOPERY CZASOWE

Po drugie, równie ważne jest instalowanie stoperów czasowych przy włącznikach oraz czujników ruchu. Dzięki temu światło będzie zapalało się tylko podczas przejścia. W ten sposób nasza droga będzie oświetlona, a żarówka nie będzie się paliła jeszcze długo po tym, jak przejdziemy dalej. Oczywiście, tam gdzie stałe źródło światła jest potrzebne, będzie ono zainstalowane. Dobrym rozwiązaniem są też żarówki z czujnikiem zmroku. Światło włącza się, kiedy na dworze robi się ciemno. Dzięki temu, że nie ma sztywno ustawionych limitów, żarówka pali się tylko wtedy, kiedy faktycznie robi się ciemno.

FOTOWOLTAIKA – CZYLI PANELE SŁONECZNE 

To temat rzeka, który może wydawać się trudny – jednak małe panele słoneczne potrafią dzisiaj ładować nawet smartfony. Wszystko można dostosować do potrzeb wspólnoty. Ładowanie szlabanu, świateł zewnętrznych czy nawet całego budynku – wszystko jest możliwe. Jedynym ograniczeniem są środki, jakie chcemy na to przeznaczyć. A ponieważ energia słoneczna jest darmowa, to takie panele szybko się zwracają. A to oznacza niższe koszty dla Wspólnoty – czyli dla Państwa. Dodatkowo, istnieją programy dofinansowujące  fotowoltaikę. Także kolejne ułatwienie, które jest także bardzo ekologiczne. 

Zmniejszanie rachunków we Wspólnocie nie jest trudne. Wymaga tylko analizy kosztów i znalezienia potrzebnych rozwiązań. A od tego jesteśmy my. I chcemy Państwu w tym pomagać, ponieważ zależy nam zarówno na Państwa komforcie, jak i na środowisku.